Tag Archives: ocet

Sałatka z rukolą oraz pomidorkami koktajlowymi

Skład:

1 opakowanie rukoli

1 kulka mozzarelli

3-4 pomidorki koktajlowe

1 cytryna

2 łyżki oliwy z oliwek

1 łyżeczka Octu

sól, pieprz

 

Przygotowanie:

Rukolę należy skropić sokiem z cytryny. Następnie należy dodać przekrojone na pół pomidorki i pokrojoną oraz podgrzaną na maśle mozzarellę. Całość polać 2 łyżkami oliwy z oliwek oraz 1 łyżeczką octu. Do smaku całość przyprawić solą i pieprzem.

Smacznego!

  • Ilość osób 2 porcji
  • Czas wykonania 15 minut
  • Wydrukuj przepis

Ocet – smak i zapach w kuchni Data: 5 grudnia 2015 Autor: WOM Parczew

Rodzina octów jest bardzo duża i różnorodna. Poszczególne rodzaje różnią się smakiem, zapachem i zastosowaniem. W kuchni używa się przede wszystkim octu spirytusowego, ryżowego białego i czarnego, winnego, w tym balsamicznego, owocowego, np. jabłkowego.

Stosowany do celów spożywczych ocet spirytusowy, zwykle 6- lub 10-procentowy, jest wodnym roztworem kwasu octowego, powstałym w wyniku fermentacji octowej alkoholu.
Najczęściej traktowany jest jako przyprawa zakwaszająca. Stanowi też najważniejszy składnik marynat używanych do konserwowania grzybów, ogórków i innych warzyw.

Ma on jednak również mniej standardowe zastosowania. 2 łyżki octu dodane do wody, w której gotują się jajka, sprawiają, że skorupki nie pękają, a później łatwo je obierać. Ryba ugotowana w wodzie z łyżką octu nie rozpada się. Namoczona w occie przed gotowaniem jest bardziej słodka i delikatna. Ocet sprawia też, że ugotowany ryż staje się mniej kleisty. Ocet sprawdza się także świetnie w roli marynaty do mięsa, która zabija bakterie i powoduje, że jest ono bardziej delikatne.

Grzyby w occie

Składniki
2 kg świeżych grzybów
4 szklanki wody
1 szklanka octu
4 ziarenka ziela angielskiego
3  ziarenka pieprzu
2  liście laurowe
2  małe cebule
2 małe marchewki
1/4 szklanki cukru
3 łyżeczki soli

 

Przygotowanie
Umyć i oczyścić grzyby. Można je pokroić na cząstki. Włożyć grzyby do gotującej się wody i gotować przynajmniej 25 minut. Odcedzić. Przygotować zalewę z wody, octu, warzyw i przypraw. Do gotującej się zalewy wsypać odcedzone grzyby. Grzyby w gorącej zalewie włożyć do słoików i zakręcić dokładnie.  Odwrócić słoiki do góry dnem i zostawić do całkowitego wystudzenia

  • Ilość osób 6 porcji
  • Czas wykonania 240 minut
  • Wydrukuj przepis

Ocet spirytusowy 10 %

Ocet spirytusowy marki Parczew produkowany jest tylko z odpowiednich surowców pochodzenia roślinnego, w wyniku fermentacji alkoholowej, a następnie octowej. 10-procentowy ocet, poddany filtracji i rozcieńczeniu, nadaje się do spożycia jako konserwant w przetworach owocowo-warzywnych oraz jako dodatek do potraw.

Promocja Data: 4 października 2015 Autor: WOM Parczew

slajd1produkty

Beneficjent projektu pt.: „Zwiększenie konkurencyjności WOM w Parczewie poprzez zakup automatycznej linii do konfekcjonowania, umożliwiającej poszerzenie oferty asortymentowej
o innowacyjną na polskim rynku żywność funkcjonalną” nr wniosku 12.12-WND-RPLU.01.03.00-06-195/13 realizowanego w ramach więcej…